Kuruluşlarımız

Ana Sayfa / Kurumsal


Teknolojik ve Fiziksel Yapımız

Modern teknolojik yapımız; sunduğumuz tüm hizmetlerde mükemmeliyete ulaşmamıza olanak sağlayacak en önemli unsurlardan birisidir. Bu nedenle, teknolojideki gelişmeleri izleyerek, hizmetlerimizin etkinliğini, kalitesini ve verimliliğini arttırmak için en güncel teknolojilerle altyapımızı sürekli geliştirmekteyiz.

İleri düzeydeki teknolojik altyapımız ve alanlarında uzman insan gücümüzle etik kurallara bağlı, güvenilir, hasta ve hasta haklarına saygılı, çalışan ve hasta güvenliğine bağlı, bilimsel ve akademik çalışmalarla kalitenin artırılmasına ve sürdürülebilirliğine katkı sağlayan uluslararası standartlarda hizmet veriyoruz.

Yüksek teknoloji ürünü en gelişmiş radyolojik cihazlarla tüm tanısal ve girişimsel radyolojik işlemler yapmaktayız. Tüm laboratuvarlarımız modern donanımlara sahip olup, tanı sürecine laboratuvarımızda çalışılan testler bilim ve teknoloji dünyasının devamlı takibi ile yenilenen cihazlarda kabul görmüş uluslararası kalite kontrol merkezlerinin denetiminde mümkün olan en kısa zamanda sonuçlanmaktadır.

Hastane ergonomisi dikkate alınarak yapılan Medicabil Hastanesi’nde yedi kat, 8 bin metrekare kapalı alanda hizmet sunuyoruz. Medicabil Hastanesi’nde ayaktan hasta hizmetleri sunumunda hastaların hekimlerini seçme ve değiştirmelerine olanak sağlanır. Hizmet sunum alanlarımızı sürekli olarak geliştirmekte ve yenilerini ekleyerek büyümeye devam etmekteyiz. Hizmet alanlarımız için detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

İhtiyaç duyanların kolaylıkla ulaşabildiği sağlık hizmetini sunarken, hastalarımız ile ilgili tüm kayıtlarımızı “Hastane Bilgi Yönetim Sistemi”(HBYS) ve “PACS”(Picture archiving and communication system) otomasyonu ile bilgi gizliliği etik kurallarına bağlı olarak tutmaktayız. HBYS ile hastalarımızın tedavi gördükleri süre boyunca yapılacak tüm kayıt işlemleri en kısa sürede gerçekleştirilerek uzman sağlık ekibimizin hasta bakımına kaliteli zaman ayırması sağlanmaktadır.

İleri düzey teknolojiyle hazırlanan odalarımızda, tıbbi tedavi ve günlük ihtiyaçlar için her şey düşünülmüş olup, hastalarımızın kendilerini konforlu ve güvende hissetmeleri öncelik alınarak ferah ve sade tasarlanmıştır. Refakatçilerimiz için de özel bir dinlenme alanı mevcuttur. Tüm hastalarımızın rahat etmeleri için her detayın düşünüldüğü odalarımızda ihtiyaç duyulan her şey mevcuttur.

Uluslararası standartlarda, hasta odaklı hizmet anlayışı ile yapılandırılan, ameliyat salonlarımızdan ikisi organ nakli yapılabilecek donanıma sahiptir. Tüm salonlarımızda hekimin ihtiyaç duyduğu anda hastalarımızın tüm tıbbi kayıtlarına (radyoloji, laboratuvar, muayene, vb.) ulaşma imkanı vardır. Bilimsel organizasyonlarda ameliyat salonlarımız ile konferans salonumuz arasında video konferans yapılmasına olanak sağlayan sistemimiz mevcuttur. Merkezi sterilizasyon ünitesi bilimsel kurallar doğrultusunda konumlandırılmış ve gerekli cihazlarla donatılmıştır.

Her düzeyde yoğun bakım kriterlerine sahip Dahili Yoğun Bakım, Cerrahi Yoğun Bakım ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerimiz mevcuttur. Son teknoloji cihazlarla donatılmış yoğun bakım alanlarımızda, merkezi monitör sistemi ile hekimin her hastayı uzaktan erişimle de izleme ve takip etme olanağı vardır. Sürekliliğin ve güvenliğin sağlanması için bütün sistemimiz kesintisiz güç kaynağı ile beslenmektedir.

Modern teknolojik yapımız; sunduğumuz tüm hizmetlerde mükemmeliyete ulaşmamıza olanak sağlayacak en önemli unsurlardan birisidir. Bu nedenle, teknolojideki gelişmeleri izleyerek, hizmetlerimizin etkinliğini, kalitesini ve verimliliğini arttırmak için en güncel teknolojilerle altyapımızı sürekli geliştirmekteyiz.

İleri düzeydeki teknolojik altyapımız ve alanlarında uzman insan gücümüzle etik kurallara bağlı, güvenilir, hasta ve hasta haklarına saygılı, çalışan ve hasta güvenliğine bağlı, bilimsel ve akademik çalışmalarla kalitenin artırılmasına ve sürdürülebilirliğine katkı sağlayan uluslararası standartlarda hizmet veriyoruz.

Özel Medicabil Hastanesi Yıldırım Bölümlerimiz

Özel Medicabil Hastanesi Yıldırım Ünitelerimiz

Medicabil Evde Bakım Merkezi, Özel Medicabil Hastanesi’nin desteğiyle, profesyonel güler yüzlü ekibiyle ve sağlık alanındaki tecrübesiyle birçok ihtiyacı karşılayacak nitelikteki hizmet çeşitliliğini bütünleştirerek ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktadır.

Mesleğinde en iyi olmak için gereken eğitimi almış, kendini sağlık hizmetlerine adamış, özverili ve mensubumuz olmaktan gurur duyan ekibimizle fark yaratan hizmet sunmaktayız.

Amacımız uzman kadromuzla ve sürekli geliştirdiğimiz güvenli ve etkin hizmet anlayışı ile bireyin kendi yaşam alanında, uluslararası standartlar uygulanarak sağlığın korunması, sağlık sorunlarının etkin çözümü ve günlük yaşam aktivitelerinin sürdürülmesini sağlayarak, evde bakım hizmetinden faydalananların ve çalışanların memnuniyetinin üst düzeyde olduğu vazgeçilmez bir rol model olmaktır. 

Evde Bakım Merkezi’mizde verdiğimiz hizmetler;

 • Hasta Bakım Görevlisi Hizmetleri
 • Hemşirelik Hizmetleri
 • Bası Yarası Bakımı ve Tedavisi
 • Bebek Hemşireliği Hizmetleri
 • Doktor Hizmetleri
 • Fizik Tedavi Hizmetleri
 • Yoğun Bakım Sonrası Bakım Hizmetleri
 • Ambulans
 • Check-Up Hizmetleri
 • İşyerinde Sağlık Hizmetleri
 • Alzheimer Hastası Bakımı Hizmeti
 • Tıbbi Cihaz ve Malzeme Hizmetleri

Medicabil olarak, Yalın Yaklaşım ile klasik ve eski bir kavram olan sistemin çalışanlara göre şekillendirildiği bir yönetim biçimini uygulamaktan vazgeçip, çalışanların süreci tanıyıp, sisteme ayak uydurduğu standart bir yönetim biçimini benimsiyoruz. Hizmet kalitemizi her anda ve noktada tüm hastalara denk bir düzeyde ulaşmasını amaçlıyoruz. 

Özel Medicabil Hastanesi olarak, hizmet sunumunun başlangıcından bitişine kadar olan bütün iş basamaklarını; Kalite Yönetim Sistemleri (KYS), Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS), Joint Commission International (JCI) ve T.C. Yasaları kavramları doğrultusunda inceleyerek, sistemimizi yalınlaştırıp kurumun gelişiminde sürekliliği yakalamak ve sağlam temeller üzerine oturtmak için çalışıyoruz. 

Özel Medicabil Hastanesi olarak, hizmetimizin ilk sunum anından başlayarak hizmet sunumumuza değer yaratma süreci boyunca hiç kesintisiz olarak, her türlü israfımızı yok edip maliyetlerimizi düşürerek hem hizmet verdiğimiz sizler için hem de kurumumuz için daha karlı, hasta ve hasta yakınlarımızın, çalışanlarımızın ve işverenlerimizin memnuniyetini arttırarak daha kaliteli ve sürekli hizmet verebilme hedefindeyiz. 

Değer yaratan faaliyetlerimizi sürekli iyileştirerek, değer yaratmayan ama yapmakla yükümlü olduğumuzu faaliyetlerimizi asgari seviyelere çekerek, hiç değer yaratmayan faaliyetlerimizi bulup sistemden çıkartarak "YALIN" bir sağlık sistemi işleyişi kurmak için çalışıyoruz. 

Yalın Yaklaşım ile sistem içerisinde her türlü israfımızı yok ederek maliyetlerimizi düşürüp, hizmet alan/veren için daha karlı bir yaklaşım benimsiyoruz. Daha karlı olarak, hatalarımızı, aşırı ya da az üretimlerimiz, aşırı ya da az stoklarımızı, beklemeleri, gereksiz işlerimizi, gereksiz hareketlerimizi, gereksiz taşımalarımızı yani aşırı ya da az gereksiz her türlü kavramı yok ederek hizmet sunumumuza katma değer sağlama amacındayız. 

Hasta/hasta yakını, çalışan ve işveren memnuniyetini artırarak daha kaliteli hizmet vermek için sistemdeki israflarımızı sürekli olarak azaltılıp, kaynaklarımızı daha fazla değer yaratmaya yönlendirildiğimizde; sadece firmanın kârlılığı ve rekabet gücü artmaz, hizmet alan hastalarımızda kendilerine daha uygun, daha kaliteli, daha ucuz hizmetleri temin edebilirler. Bu zincir tüm sektörlere ve tüm faaliyet alanlarına yayıldığında toplumsal zenginliğin artmasına katkıda bulunulur.