Blog

 Ortopedide Robotik Cerrahi

Ortopedide Robotik Cerrahi

Ortopedide Robotik Cerrahi
Robotik sistemler hayatımızın her alanına dahil oluyor. Teknolojinin gelişmesi ve yaygınlaşması günlük yaşamımızda önemli kolaylıklar sağlarken, sağlık alanında kullanılan robotik teknolojiler ameliyatların minimum hatayla gerçekleşmesine imkan tanıyor, hasta memnuniyetini de artıyor.
Mako Robotik Cerrahi Sistemi uygulamasını kullanan Özel Medicabil Hastanesi, bu sistemi Türkiye’de uygulayan üç özel hastaneden biri konumunda. Mako Sistem’le ameliyatlarda yapılan kemik kesilerinde hata riski sıfıra iniyor.

"Revizyon riski azalıyor"
“Ameliyatlarda kullandığımız protez, hastanın içinde yılda beş milyon kere hareket ediyor. Bu yüzden protezin anatomiye uygun, hatasız bir şekilde yerleştirilmesi gerekiyor. Bu yöntemle protezin hatasız bir şekilde yerleştirilmesi sağlanarak, ikinci ameliyat olasılığı azaltılırken, protezlerin kullanım süresinin uzamasına katkı sağlıyor”

Bu sistemle hangi ameliyatlar yapılıyor?
Bu cihazla yarım ve total diz protezi ile total kalça protezi ameliyatları gerçekleştiriyoruz.

Sistem nasıl kullanılıyor?
Öncelikle hastalarımızın radyolojik olarak değerlendirmesini yapıp, anatomisini belirliyoruz. Bunlar hastanın anatomisiyle karşılaştırılıp, bilgisayar sistemi vasıtasıyla bize ölçü olarak geri dönüyor. Böylece hasta için ideal olan neyse o işlemi gerçekleştiriyorsunuz. Mako Robotik Cerrahi Sistemini kalça ve diz protezi uygulamalarını iyi bilen ortopedi uzmanlarının kullanması daha faydalı ve verimli olacaktır.